Make us homepage
Add to Favorites
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Main page » Coursebooks » Yazoo 1 Student's Book with Audio


Yazoo 1 Student's Book with Audio

 
31

Yazoo to nowy 4-częściowy kurs języka angielskiego dla uczniów I etapu edukacyjnego, którzy poradzą sobie z szybszym tempem nauki.

Zgodność z nową podstawą programową

Wraz z dojrzewaniem uczniów zmieniają się bohaterowie, natężenie rozwoju poszczególnych sprawności oraz sposób wprowadzania struktur językowych w Yazoo. Zgodnie z wymogami edukacji wczesnoszkolnej beztekstowy poziom Starter polecany pierwszoklasistom nie zawiera elementów pisania. Poziom 1. stopniowo wprowadza elementy czytania, natomiast sprawność samodzielnego pisania jest ćwiczona dopiero na poziomach 2. i 3.
Na dwóch pierwszych poziomach struktury są wprowadzane przez historyjkę lub piosenkę, natomiast na
kolejnych - w sposób bardziej usystematyzowany w ramkach Let's Learn.

Zgodnie z nową podstawą programową uczniowie poza nauką języka angielskiego mają także okazję do zdobycia wiedzy z zakresu edukacji muzycznej, plastycznej, matematycznej, przyrodniczej czy społecznej, dzięki specjalnym lekcjom zamieszczonym co dwa rozdziały w podręczniku.  


Sympatyczni bohaterowie

W początkowych poziomach bohaterami są zwierzęta z dżungli oraz psotne rodzeństwo. Pod koniec poziomu 1. zwierzęta postanawiają przenieść się do przyjaznego zoo. Bohaterowie, dzięki swoim ciekawym i wesołym przygodom szybko zaskarbiają sobie sympatię uczniów. Historyjki obrazkowe przedstawiające losy całej gromadki stanowią zrozumiały dla dzieci kontekst do wprowadzania nowego słownictwa oraz struktur gramatycznych.

Gry językowe i komunikacja

Proste ćwiczenia komunikacyjne z wykorzystaniem kart obrazowych (wycinanych z końca podręcznika) pozwalają dzieciom od pierwszych lekcji porozumiewać się w języku obcym, a liczne zabawy, quizy, zgadywanki, zadania z naklejkami i piosenki pomagają im skutecznie utrwalać nowy materiał. Lekcje powtórzeniowe Review podsumowujące materiał z dwóch rozdziałów oferują zabawę lub grę planszową, dzięki której dzieci bawiąc się, sprawdzają ile słów i struktur zdołały zapamiętać.

Nieoceniona pomoc dla nauczyciela

Powtarzalna struktura podręcznika pomaga zaplanować zajęcia. Dzieci szybko zorientują się kiedy mogą oczekiwać nowej historyjki, kiedy będzie nowa piosenka, a kiedy zapamietywanie nowych słówek przy pomocy zadań z kartami obrazkowymi.

Mniej doświadczeni nauczyciele mają do dyspozycji książkę nauczyciela z pomniejszonymi stronami z podręcznika i dokładnymi scenariuszami lekcji oraz pomysłami na dodatkowe zadania dla fast finishers. Bardziej doświadczonym pedagogom wystarczą informacje umieszczone w stopce, dotyczące wprowadzanego biernego i czynnego słownictwa.

Bogata obudowa kursu w postaci Vocabulary Cards (kart obrazkowych ze słowem wypisanym na odwrocie), kserowanek w książce nauczyciela, oprogramowanie tablicy interaktywnej Active Teach z animowanymi historiami StoryTime; komponenty ucznia (płyty CD i CD-ROM) oraz dodatki w podręczniku (słownik obrazkowy, lekcje okolicznościowe, karty do wycinania, sztuka z piosenkami) ułatwiają opracowanie stymulujących i urozmaiconych lekcji.

Zaangażowanie rodziców

Wskazówki i propozycje ćwiczeń w Poradniku dla rodziców w języku polskim umieszczonym na końcu zeszytu ćwiczeń oraz polecenia w stopce ćwiczeniówek pozwolą rodzicom i opiekunom (także tym, którzy nie znają języka angielskiego), pomóc dzieciom w utrwalaniu nowego materiału i odrabianiu prac domowych. Nagrania na dwóch płytach towarzyszących podręcznikowi umożliwiają osłuchanie z językiem, a ćwiczenia interaktywne oraz animowane historie na CD-ROM-ie dołączonym do zeszystu ćwiczeń pozwalają dzieciom uczyć się w naturalnym dla cyfrowych tubylców środowisku - przy komputerze.Purchase Yazoo 1 Student's Book with Audio from Amazon.com
Dear user! You need to be registered and logged in to fully enjoy Englishtips.org. We recommend registering or logging in.


Tags: based, comic-style, parts, cross-curricular, chapters, Yazoo, Audio, Student