Make us homepage
Add to Favorites
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Main page » Coursebooks » Only for teachers » Gimnazjum Placement Test - 2009


Gimnazjum Placement Test - 2009

 
78

Ten unikalny test powstał po to, aby jak najbardziej ułatwić szybki podział uczniow na grupy o rożnym poziomie zaawansowania.
Opis testu
Test poziomujący został przygotowany w formie testu wielokrotnego wyboru w dwoch wersjach, A i B. Poszczegolne zadania sprawdzają u uczniow znajomość gramatyki (40 pkt), słownictwa (40 pkt) oraz podstawowych funkcji językowych (20 pkt). Dzięki takiej zawartości i podziałowi na trzy sekcje, test pozwala na określenie tych aspektow języka, z ktorymi uczeń radzi sobie najlepiej lub najgorzej. Ogolna suma punktow do uzyskania w teście wynosi 100. Za poprawne wykonanie każdego zadania uczeń uzyskuje 1 pkt.
Przeprowadzenie testu
Test powinien zostać przeprowadzony w warunkach kontrolowanych. Należy zapewnić gimnazjalistom wygodne miejsce do pisania oraz odpowiednią odległość między piszącymi, konieczne jest zatem zarezerwowanie sali lekcyjnej odpowiedniej wielkości. Należy poinformować uczniow, że celem testu nie jest wystawienie oceny, lecz wybor podręcznika najlepiej dostosowanego do ich poziomu zaawansowania. Warto także ich poprosić, aby nie ściągali i nie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące materiału gramatyczno-leksykalnego, z ktorym się jeszcze nie zetknęli. W ten sposob wyeliminowane zostaną sytuacje, w ktorych uczniowie przypadkowo zaznaczą właściwe odpowiedzi, co spowoduje uzyskanie liczby punktow nieadekwatnej do ich wiedzy. Należy rownież im uświadomić, że zbyt wysoki poziom wybranego podręcznika jest niekorzystny zarowno dla nauczyciela, jak i dla ucznia.
Klucz odpowiedzi
Do zadań dodany jest wygodny w użyciu i pozwalający na szybkie sprawdzenie
testow klucz odpowiedzi. Należy wydrukować go lub powielić nafoliitransparentnej i przeciąć we wskazanych miejscach.

Full title: "Test poziomujący dla I klasy gimnazjum - autumn 2009"
A placement test to be carried out at the beginning of the upper elementary schools
Key included.Purchase Gimnazjum Placement Test - 2009 from Amazon.com
Dear user! You need to be registered and logged in to fully enjoy Englishtips.org. We recommend registering or logging in.
Tags: elementary, upper, schools, includedGimnazjum, Placement, included, REUPLOAD, NEEDED